Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Április 12-én derül(het) ki, ki lesz a gödöllői központú választókerület új parlamenti képviselője

2026-01-13 18:34:56

Sulyok Tamás köztársasági elnök 2026. április 12-ére tűzte ki az általános országgyűlési választásokat. Mintegy 8 millió magyar választópolgár ezúttal is élhet a lehetőséggel, hogy érvényesítse demokratikus jogát és megválassza az új Országgyűlést.
A magyar Országgyűlés 199 képviselőből áll, akik közül 106 főt egyéni választókerületben, míg 93 főt listán választanak meg. Pártlistát az a párt állíthat, amely – legalább 14 vármegyében és a fővárosban – legalább 71 egyéni választókerületben önállóan jelöltet állított.

A gödöllői központú Pest vármegye 6-os számú választókerületben (Gödöllő, Kerepes, Kistarcsa, Mogyoród, Nagytarcsa, Szada, Veresegyház) a dolgok jelenlegi állása szerint – a pártlistákra leadott voksok mellett – várhatóan hat jelöltre szavazhat majd a mintegy 77 ezer választásra jogosult állampolgár.

A választással kapcsolatos első fontosabb határnapok a következők:
● azt a pártot vagy országos nemzetiségi önkormányzatot, amely jelöltet vagy listát kíván állítani a választáson február 3-ától lehet jelölő szervezetként bejelenteni a Nemzeti Választási Bizottságnál.
● a választópolgárok számára február 5-étől válik elérhetővé a választásokkal kapcsolatos kérelmek benyújtása, úgy mint: átjelentkezési kérelem, mozgóurna iránti kérelem, továbbá a külképviseleti szavazás iránti kérelem.
● a kampányidőszak hivatalosan február 21-én, szombaton kezdődik meg. A jelölő szervezetek és a jelöltté válni kívánó választópolgárok ettől a naptól kezdve gyűjthetik a jelöltséghez szükséges ajánlásokat (legalább 500 választásra jogosult polgár érvényes aláírása szükséges). A választópolgár több jelöltet is ajánlhat, azonban egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat. Az országgyűlési egyéni választókerületi jelöltet legkésőbb a szavazást megelőző 37. napon 16 óráig (ezúttal március 6., péntek) kell bejelenteni az ajánlóívek átadásával a nyilvántartásba vételre illetékes (az indulás helye szerinti) országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságnál.
● a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok március 18-ig kérhetik felvételüket a levélben szavazók névjegyzékébe ahhoz, hogy a 2026. évi általános országgyűlési választáson élhessenek választójogukkal. A választással kapcsolatos valamennyi névjegyzéki kérelem ezen az internetes aloldalon, illetve személyesen vagy kézbesítési meghatalmazott útján bármelyik helyi választási irodában (Gödöllőn a Szabadság tér 6. szám alatt, email) nyújtható be.


Kulturális programok a gödöllői kastélyban
Kulturális programok a gödöllői kastélyban

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online