Ukrán-magyar bűnszervezetet számoltak fel a nyomozók. 830 millió forint vagyont elvontak az öt gyanúsítottól, akik közül négyet a bíróság már le is tartóztatott, míg egynek bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Mondok Zoltán rendőr alezredes tavaly szeptember közepe óta áll a Gödöllői Rendőrkapitányság élén. Megbízatása után két nappal tájékoztatta a helyi képviselőtestület tagságát a Petőfi Sándor utcai rendvédelmi egység 2024-es munkájáról, közel kilenc hónappal később pedig a 26 település közrendjéért és közbiztonságáért felelős kapitányság 2025-ben végzett – Gödöllőre vonatkozó – tevékenységéről adott számot.
A gödöllői képviselőtestület tagjai az első félév utolsó, június 26-ára összehívott ülés zárt szakaszában jóváhagyták, hogy idén kik vehetik át a helyi önkormányzat által – Varga Árpád kezdeményezésére – 23 esztendeje alapított Gödöllő Vállalkozója díjat. A kitüntetésre leginkább méltónak ítélt személyeket öt jelölt közül választották ki. Az elismerésben részesülő vállalkozók (évente legfeljebb 2 személy) díszoklevelet, a pelikános kutat ábrázoló bronzplakettet, illetve a város címerével ékesített asztali zászlót kapnak, pénzjutalom azonban nem jár nekik.
A városatyák nem módosították a döntés-előkészítő gazdasági bizottság javaslatát, ezáltal 2025-ben Fuszeneckerné Szepesi Zsuzsanna látszerész, az 1991-ben életre hívott Szepesi Optika Kft. alapító-tulajdonosa, illetőleg Gergely Sándor, az alvégi Babád borozó-lottózó vezetője veheti át az elismerő címet. A díjátadó ünnepséget szeptember 23-án, kedden a Királyi Váróban rendezik meg.