Sportlövészet: a tokiói után a párizsi olimpián is ott lesz a gödöllői Mészáros Eszter!

2024-06-10 10:47:57

Június 2-án 148 indulóval rendezték meg a müncheni légfegyveres sportlövő világkupán a hölgyek 10 méteres légpuska versenyszámát. Az olimpiai kvótaszerzésért harcoló Mészáros Eszter az alapversenyben 625,9 körig jutott, amivel a 81. helyen végzett. A MATE-Gödöllői EAC klasszisa ezzel nem szerzett olimpiai kvalifikációs ranglista-pontokat, ám közvetlen riválisai sem teljesítettek igazán jól (az előtte álló Aneta Stankiewicz a 27. helyen zárt, amiért 64 pont járt, az Esztert „üldöző” japán Misaki Nobata 20. lett, amiért 80 pontot kapott), így Szucsák Mátyás tanítványa – a világranglistáról másodikként – kijutott a párizsi ötkarikás játékokra.

A június 9-én közzétett ranglista alapján a 10 méteren olimpiai kvótát még nem szerzett női légpuskások közül a lengyel lány 8.928 pontnál tartott (9. hely), Mészáros Eszter 8.736 pontos volt (11. hely), míg a japán sportlövő 7.322 ponttal rendelkezett (16. hely).

A 29 indulóval lezajló (július 28-án selejtező, július 29-én döntő) egyéni verseny mellett vegyes csapatban (július 27-én, valószínű, hogy Péni Istvánnal) is indulásra jogosult Mészáros Eszternek a következő országok versenyzői ellen kell megküzdeni a minél jobb helyezésért (netán éremért): Dél-Korea (2), Egyesült Államok (2), Franciaország (2), India (2), Irán (2), Kína (2), Lengyelország (2), Norvégia (2), Svájc (2), Algéria (1), Argentína (1), Ausztrália (1), Egyiptom (1), Kuba (1), Nagy-Britannia (1), Németország (1), Vietnám (1). Ezen kívül még két, a nemzetközi szövetség által kijelölt macedón és nicaraguai versenyző kapott egyetemlegességi kvótát.

Mészáros Eszter – akárcsak Gémesi Csanád gödöllői kardvívó – a második olimpiájára készülhet, miután Tokióban (2021) már mindketten átélhették az ötkarikás játékok légkörét. A MATE-Gödöllői EAC szakosztályaiban zajló szakmai munka eredményességét dicséri, hogy egy atléta, a 400 méteres gátfutásban remeklő Mátó Sára jelenleg olimpiai kvótát érő, kijutó helyen (39.) van a versenyszám ranglistáján, amit június 30-án zárnak le.