A Pilisi Parkerdő Budapest és tágabb környezetének több mint 60 ezer hektáros állami tulajdonú erdőterületét, azaz: zöldvagyonát kezeli. Ezek az erdők – benne a gödöllői és a valkói erdészethez tartozók is – biztosítják mintegy 3 millió ember számára a jó levegőt, a szél és zaj elleni védelmet, a mindennapi természetközeli sportolási és rekreációs lehetőségeket, miközben szintén ezek az erdők alkotják Budapest és agglomerációjának klímavédelmi zöld infrastruktúráját. A Pilisi Parkerdő szakmai tevékenysége sokrétű, felelőssége jelentős: nem csupán az erdők, hanem emberek és közösségek jóléte múlik rajta – olvasható a gazdasági társaság által kiadott sajtóközleményben.
Március 3-án, a késő délelőtti órákban megérkeztek a Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskolába azok a notebookok, amiket a Széchenyi Terv Plusz program keretében juttattak el a pedagógusok számára – tájékozatta hírportálunkat Ginczli Lajosné, az intézmény vezetője (képen balra).
- Nagy örömmel vártuk és fogadtuk a laptopokat – fogalmazott Ginczli Lajosné, aki hozzátette: „A digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés a diákok és a pedagógusok számára” elnevezésű projekt keretében több milliárd forintos digitális fejlesztés kedvezményezettjei voltak az ország pedagógusai és 9. osztályos diákjai.
A gödöllői Petőfi iskolába – az EMMI, a Klebelsberg Központ, mint projektgazda és a Dunakeszi Tankerület támogatásával – 61 darab Dell Latitude 5520 típusú laptop érkezett 18,3 millió forint értékben. Ez a modell kivitelében és tudásban is korszerűbb a korábbiaknál. Megtudtuk, hogy az intézmény nevelőtestületének háromnegyede regisztrált az internetes felületen, és a laptophoz jutott pedagógusoknak egy 60 órás e-learninges képzést kell teljesíteniük a későbbiek folyamán.
- A laptopok egy részéből okos tantermet szeretnénk kialakítani, hogy a májusi országos digitális kompetenciamérés minél zökkenőmentesebben történjen intézményünkben. Köszönjük, hogy lehetőséget kaptunk a digitális kultúránk fejlesztéséhez – zárta gondolatait Ginczli Lajosné.