Kéményseprővel találkozni csak akkor hoz szerencsét, ha az otthonunkban találkozunk velük, amikor a házunk kéményét ellenőrzik. Ha jól működik az égéstermék-elvezetőnk, biztonságban tudhatjuk otthonunkat, családunkat. Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők a családi házakhoz nem mennek ki automatikusan. Az ellenőrzéshez időpontot kell egyeztetni. Az időpontfoglalás, ellenőrzés és – ha szükséges – a tisztítás is ingyenes. Ahol szilárd tüzelővel fűtenek ott évente egyszer, ahol gázzal, ott kétévente egyszer ingyenes a kéményellenőrzés – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Vannak napok, amikor már reggel érezni lehet, hogy minden perc számítani fog. Egy elhúzódó megbeszélés, egy váratlan telefonhívás vagy egy későn induló járat könnyen felboríthatja az egész napi tervet. Ilyenkor különösen sok múlik azon, mennyire tudunk rugalmasan alkalmazkodni a helyzetekhez. A RentBen szolgáltatásai éppen ezért lehetnek hasznosak azokban a napokban, amikor fontos, hogy ne a közlekedés vigye el az energiánkat.
Lopás bűntette gyanúja miatt eljárást folytat a Gödöllői Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya. A nyomozás során a rendőrök egy bagi háznál foglalták le a képen látható bicikliket, amik eredetéről egyelőre nincs információ. A Gödöllői Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy aki felismeri a képen látható kerékpárokat, vagy azok eltulajdonításával kapcsolatban érdemleges információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Gödöllői Rendőrkapitányságon (Gödöllő, Petőfi Sándor u. 6-10.), tegyen bejelentést a (+36-80) 555-111-es számú Telefontanú zöldszámán, vagy a 112-es központi segélyhívó számon. Forrás: police.hu