Kevéssé ismert, de jelentős kastélybéli évfordulóra emlékezhetünk az idén: napra pontosan augusztus 10-én 30 esztendeje, hogy az akkori kulturális miniszter kiadta a Gödöllői Királyi Kastély Múzeum, mint országos gyűjtőkörű szakgyűjtemény működési engedélyét. A múzeumalapítás kezdeményezése és a szükséges tudományos-szakmai dokumentáció elkészítése, majd a minősítési eljárás menedzselése Varga Kálmán nevéhez fűződik, aki akkor miniszteri biztosként irányította a műemlék-együttes helyreállítását. Az évforduló kapcsán vele beszélgettünk.
Újabb kiemelkedő eredményeket értek el a magyar középiskolás diákok a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián (IOAI 2025), amit idén második alkalommal rendeztek meg Pekingben, augusztus 2–9. között. A versenyről a magyar csapatok két ezüst- és négy bronzéremmel tértek haza – adta hírül a prim.hu.
A Gödöllői Rendőrkapitányság állománya újabb eredményes körözési akciót hajtott végre, mindeközben két, lopással gyanúsítható férfit is kézre kerítettek. A rendvédelmi egység illetékességi területéhez tartozó településekre július 22-én, a délutáni órákban indultak a bevetésben résztvevők.
Kezdetnek egy turai címre érkeztek, ahonnan a 35 éves B. Bélát állították elő, majd őrizetbe vették, mivel vele szemben a Budapest Környéki Törvényszék lopás miatt bocsátott ki elfogatóparancsot. Később Bagon igazoltatták a 27 éves K. Istvánt, aki nem kezdte meg a számára korábban jogerősen kiszabott szabadságvesztés letöltését.
A gödöllői rendőröknek szusszanni sem volt idejük, hiszen információ érkezett arról, hogy egy mogyoródi ház udvaráról ismeretlenek vasanyagokat és gipszkartont loptak el. Villámgyorsan adatgyűjtésbe kezdtek, információt cseréltek, pillanatok múlva már célirányosan indultak egy fóti címre. Méterekkel a ház előtt felismerték a két 21 éves férfit, akik a gyanú szerint a cselekménnyel összefüggésbe hozhatók. Igazoltatták, majd előállították őket.
D. Ádám és M. Gergő kihallgatásukon panasszal nem éltek, vallomást azonban egyikük sem tett. A két férfivel szemben a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályának munkatársai lopás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatják le a további eljárást. Forrás: police.hu