A Roadpol Alcohol & Drugs Marathon 24 órás ellenőrzése során a gödöllői rendőrök ismét olyan járművezetővel szemben intézkedtek, aki súlyosan megszegte a közlekedési szabályokat – olvasható a police.hu oldalon.
Kéményseprővel találkozni csak akkor hoz szerencsét, ha az otthonunkban találkozunk velük, amikor a házunk kéményét ellenőrzik. Ha jól működik az égéstermék-elvezetőnk, biztonságban tudhatjuk otthonunkat, családunkat. Magánszemélyeknek a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők a családi házakhoz nem mennek ki automatikusan. Az ellenőrzéshez időpontot kell egyeztetni. Az időpontfoglalás, ellenőrzés és – ha szükséges – a tisztítás is ingyenes. Ahol szilárd tüzelővel fűtenek ott évente egyszer, ahol gázzal, ott kétévente egyszer ingyenes a kéményellenőrzés – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Elöljáróban annyit érdemes tudni a két nyilatkozatról, hogy azok megtétele között 2.367 nap telt el, és mind a két megnyilvánulás Gémesi Györgyhöz, Gödöllő – munkáját néhány hónapja nyugdíj mellett végző – polgármesteréhez köthető. Íme:
2014. november 25.: A strand időjárásfüggő, ezért is luxus erre pénzt költeni, amíg vannak fontosabb feladatok.
2021. május 19.: Jó lenne, ha az uszoda mögötti területen – mondjuk – két vagy három medence épülne, ami üzemeltethető lenne az uszodával. Végre lenne valóban strand is a városban. Azt is meg merem kockáztatni, hogy akár a város is hozzájárulna a költségekhez. Erre ígéretet tenni nem tudok, de jó lenne az uszodát bővíteni egy külső stranddal. Talán kezdeményezhetünk egy települési-városi mozgalmat: strandot az uszoda mögé! Bízom benne, hogy a jégcsarnoknak lehet majd más helyet találni.
Na, most, akkor, hogy is van ez?
A település utolsó, megfelelő körülmények közötti strandolásra alkalmas létesítménye jelenleg a Premontrei Apátság tulajdonában van. A vizes objektum 2018-ban már nem nyitott ki…