Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, miután május 6-án, hosszan tartó súlyos betegségben, életének 79. évében elhunyt Fazekas László (1947-2026), az Újpesti Dózsa (1965-1980) és a magyar labdarúgó-válogatott (1968-1983) korábbi kiválósága, aki 92 alkalommal öltötte magára a címeres mezt.
Gémesi György polgármester a legutóbbi, 2019-es önkormányzati választás évében, a március 15-én elmondott ünnepi beszédébe szőtte bele „a közösségépítés újabb kis köveként”, hogy az elkövetkező öt esztendőben 1000 darab fa ültetését határozták el, ezzel is demonstrálva azt, hogy a jövőről gondolkodnak.
Az egyfajta választási ígéretnek felfogható, közpénzből megvalósuló program két éve elindult: 2019-ben 662 darab, míg tavaly 259 darab, a város környezeti adottságaihoz jól alkalmazkodó fajtájú fa került a földbe a város különböző pontján.
A polgármester március 19-i tájékoztatójából kiolvasható, hogy a 921 egyednél tartó faültetési programot az idei évre szüneteltetik. Ennek okát a koronavírus-válsággal, illetve a kormányzati intézkedések miatti adóelvonásokkal, valamint egyéb bevételkiesésekkel indokolta Gémesi. A város első embere azonban azt is hozzáfűzte: az intézkedés nem veszélyezteti az eredetileg kitűzött célt, ami akár már 2022-ben teljesülhet.