Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, miután május 6-án, hosszan tartó súlyos betegségben, életének 79. évében elhunyt Fazekas László (1947-2026), az Újpesti Dózsa (1965-1980) és a magyar labdarúgó-válogatott (1968-1983) korábbi kiválósága, aki 92 alkalommal öltötte magára a címeres mezt.
Hogyan használja a pulzoximétert a COVID-os beteg? címmel hasznos tanácsokat tartalmazó képsorokat tett közzé a gödöllői Erzsébet Gondozóház. A Légszesz utcában található magán szakrendelő munkatársai 6 perces összefoglaló filmjükben arra hívják fel a figyelmet, ha valakinek tünetekkel járó COVID-fertőzése van, akkor érdemes egy naplóval és egy pulzoximéterrel követni az egészségi állapot változását. Hogy miként? Ez is kiderül az alábbi videóból!