A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
A kialakult járványügyi helyzettel kapcsolatos kijárási korlátozások május 18-án hatályba lépett enyhítésének hatására, a Gödöllői Királyi Kastélyban kerti kalandozásokra várják az érdeklődőket a hónap minden szombatján és vasárnapján.
A közel egyórás, vezetéssel kísért túra során a látogatók betekinthetnek Erzsébet királyné rejtett előkertjébe, megismerhetik a park élővilágát, valamint bepillanthatnak a Királydombi pavilon kulisszái mögé is. Emellett emléktárgy vásárlására is lehetőség nyílik, mivel a kastély ajándékboltja kitelepül a szabadba. A parktúrák szombaton és vasárnap 11 és 15 órakor indulnak a díszudvarról. Részvételi díj 500 forint/fő, jegyvásárlás a platánfa alatt.