Október 13-a óta tudható, hogy – két forrásból – 100 millió euró (mintegy 40 milliárd forint) szolgálja a Gödöllői Királyi Kastély átfogó felújítását. A rekonstrukciós munkálatok a terv szerint jövő év második felében kezdődnek és kilenc évig tartanak. A bejelentés erősen felkorbácsolta a közvélekedést: voltak, akik kifejezetten örültek a hírnek, míg mások kétkedésen alapuló kritikával illették a történteket.
De, mit mond a szakember? Többek között erről is kérdeztük Varga Kálmán történészt, akinek szakmai munkássága, tudományos kutatómunkája az 1980-as évek vége óta összeforr a gödöllői Grassalkovich-kastély történetével, feltárt és rejtett kincseivel.
Október 23-án a délelőtti órákban zajlott le a városi megemlékezés-sorozat az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulója alkalmából. Ahogy azt megszokhattuk, idén is a gödöllői nemzetőrség egykori épületének (Bezsilla-villa) Szabadság út 9. szám alatt lévő kertjében a négy esztendővel ezelőtt felállított emlékműnél koszorúztak magánszemélyek, illetve az önkormányzat, a nemzetiségi önkormányzatok, a különböző helyi intézmények és szerveztek, valamint a politikai pártok képviselői.
Nincs mit szépíteni a dolgon, alsóházi rangadót játszottak a helyi egyetem sportcsarnokában, miután a tabella utolsó előtti helyezettje fogadta a sereghajtót. Némi gondot jelentett a hazai gárdánál, hogy egyik meghatározó játékosuk, Varsányi Botond eltiltás miatt nem léphetett pályára. A találatok tekintetében mindvégig kiegyenlített küzdelem pontosztozkodással zárult: 3-2-ig, valamint 5-4-nél a több gólszerzési lehetőséget is elpuskázó gödöllői legénység volt előnyben, ám a váciak rendre egalizáltak, így Baranyai Pál csapata nem tudott elszakadni tőlük.
NB II., Keleti-csoport, 7. forduló: Covritas Futsal Team Gödöllő – Vác Futsal SE 5-5 (2-2) Gödöllői gólszerzők: Magyar Zsolt, Makádi Csaba (2-2), Molnár Márton. A CFT Gödöllő csapata 4 ponttal, 21-44-es gólkülönbséggel a 10. helyen található a csoport tabelláján.