Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Esetleges pontszerzésével a gödöllői egyetemi csapat segíthette volna a másik hely gárdát, a MAG-LOG-ot abban, hogy közelebb kerüljön a rájátszást jelentő legjobb hatba jutáshoz. Erre azonban fikarcnyi esély sem mutatkozott, hiszen a FISE-SZIE alakulata vérbeli kapus nélkül és mindössze egyetlen cserejátékossal utazott Debrecenbe. A vendégek – Annus Árpád révén – 0-7 után találtak be először, aki ezt követően még háromszor volt eredményes.
NB II., Keleti-csoport, 13. forduló: Debreceni Sportcentrum SI – Főnix ISE-SZIE 14-4 (8-2) Gödöllői gólok: Annus Árpád (4). A Főnix ISE együttese 0 ponttal, 30-83-as gólkülönbséggel a 10. helyet foglalja el a csoport táblázatán.