Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
December 2-án, a budapesti Vármegyeháza dísztermében – Pest-Pilis-Solt vármegye 357 évvel ezelőtti, 1659. december 4-i alapításának emlékére – megrendezett Megyenap programjának részeként 15 kategóriában köszöntötték és jutalmazták az idei esztendőben kiemelkedő tevékenységet végzett szakembereket, művészeti és közéleti közösségeket.
Régen fordult elő, hogy az elismerésre méltóak táborában volt gödöllői illetékességű. Ezúttal azonban igen, hiszen a magyar világzenei színtér meghatározó zenekara, a Cimbaliband Pest Megye Népművészetéért Díjban részesült. A zenekar számos hazai és külföldi rangos zenei elismerés birtokosa, közel 120 helyszínen muzsikálnak évente, a nagyobb fesztiváloktól kezdve (mint például: Sziget vagy a Volt fesztivál), az egészen kicsi rendezvényekig, klubokig. A díjat Unger Balázs, a zenekar vezetője vette át. Fotó forrása: facebook