Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
NB II. Északi-csoport, 7. forduló: Gödöllői KC – TFSE 31-20 (18-9)
Az eddigi eredmények alapján kijelenthető: a TFSE személyében verhető ellenfél jutott Bartos Gábor csapatának az aktuális bajnoki fordulóban. Még akkor is, ha a rivális színeiben lépett pályára a csoport góllövőlistáját vezető Osgyán Bence. A gödöllői különítmény az első perctől érzékeltette ellenfelével, hogy nem sok jóra számíthat. A hatékony védőmunka mellett elsősorban a gyors indításokból, valamint átlövésekből termelte a gólokat a hazai alakulat, amely gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát.
A Gödöllői KC csapata 10 ponttal, 199-182-es gólkülönbséggel a 3. helyen áll a csoport tabelláján.
Juniorok:Gödöllő – TFSE-KSI 25-22 Két, eddig száz százalékos mutatóval rendelkező csapat találkozott egymással, ami pikánssá tette az összecsapást. A mindvégig kiélezett küzdelemből Mácsár Gyula – főként támadásban hatékonyabb – tanítványai jöttek ki jobban, és csupán rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak a tabella harmadik helyére.