Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
Lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályán P. István 53 éves tápiógyörgyei lakos ellen. A férfi május 6-án, a délutáni órákban próbált meg élelmiszereket eltulajdonítani a város egyik bevásárlóközpontjából.
A rendőrök elfogták P. Istvánt, akinek a ruházatában – annak átvizsgálása során – több olyan okiratot is találtak a rendőrök, amik nem a gyanúsított nevére voltak kiállítva. Az 53 éves férfit előállították a Gödöllői Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették.
P. István a bűncselekmény elkövetését elismerte. Elmondása szerint a nála talált iratokat egy nyitott autóból lopta el. A nyomozóhatóság kezdeményezte a férfi előzetes letartóztatásának elrendelését – írja a police.hu.