Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
A gödöllői központú Szent István Egyetem (SZIE) is képviseltette magát a Föld Napja alkalmából a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében hatodik alkalommal megrendezett Tudományfesztivál elnevezésű eseményen. Az Egyetem standját dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter úr (képen jobbra) is meglátogatta, akit dr. Bíró Sándor tájékoztatott a kísérletekről – tudatta hírportálunkkal a SZIE PR-, Sajtó- és Rendezvényszervezési Főosztálya.
A Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kar Szarvasi Campusának lehetősége nyílt a tudományos ismeretterjesztés céljából életre hívott rendezvényen innovációik megismertetésére. A Campus elsősorban hidraulikai kísérleteket mutatott be az érdeklődők számára. A Bernoulli törvény bizonyításával és a Reynolds kísérlet szemléltetésével számos általános és középiskolást sikerült közelebb vinni a víztudomány világához. A rendezvényen a felsőoktatási intézmények mellett számos startup cég is bemutatkozott.