Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
Győzelmükkel a másik gödöllői csapatnak, a MAG-LOG-nak segítethettek volna az egyetemi csapat tagjai. Erre azonban – sajnos – nem sok esély mutatkozott. Olyannyira nem, hogy a 20. fordulóban a FISE begyűjtötte a 200. gólját, ami a kapott találatok tekintetében meghaladja a mérkőzésenkénti 10 gólos átlagot.
NB II., Keleti-csoport, 20. forduló: Főnix ISE – Kastélydombi SE 2-7 (1-4) Gödöllői gólszerzők: Nyilas Bence, Annus Árpád. A Főnix ISE együttese 3 ponttal, 48-204-es gólkülönbséggel az utolsó, 14. helyet foglalja el a csoport táblázatán.