Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
Lángba borult egy körülbelül hatszáz négyzetméter alapterületű istálló szeptember 9-én, a délutáni órákban Nagytarcsán, a Rákóczi úton. A részben vasbeton szerkezetű épület tetején és oldalán mintegy ötven köbméter szalma gyulladt meg. A tűzoltók kiérkezése előtt az ott tartózkodók a lovakat kimentették, így azok nem sérültek meg. A fővárosi a gödöllői hivatásos-, valamint a csömöri önkéntes tűzoltók – az épületbe több oldalról behatolva – öt vízsugárral oltották el a lángokat, majd megkezdték az épület átszellőztetését és átvizsgálását.
A tűzoltóegységek munkáját a Pest megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányította. A tűz oltását nagyban nehezítette, hogy a terület vízhiányos volt, ezért csak ingajárattal lehetett az oltóvizet biztosítani a beavatkozó egységeknek – tájékoztatta szerkesztőségünket Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Fotó: FKI Video