Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Zsúfoltak az önkormányzat által fenntartott gödöllői óvodák. Az egy gyermekre eső, optimális (Magyar Szabvány szerint meghatározott), két négyzetméteres alapterület 1.086 fő elhelyezését tenné lehetővé. Ezzel szemben a legfrissebb adatok szerint Gödöllőn 1.399 gyermek jár az önkormányzati óvodákba.
A helyi képviselőtestület tagjai által elfogadott új körzethatár-meghatározás szerint a jövőben 1.356 fős létszámmal számolnak. Az összesen 45 csoporttal rendelkező hét, nem egyházi-, alapítványi- vagy magánóvoda közül háromban lesz létszámbővülés: az Egyetem téren 2, a Kazinczy körúton 8, míg a Palotakerten 60 gyerkőccel többet fogadhatnak. Négy önkormányzati fenntartású intézményben viszont csökken majd a gyermeklétszám: a Martinovics utcában 11, a Táncsics Mihály úton 24, a Zöld óvodában 35, a Szent János utcában pedig 43 aprótalpúval kevesebb jut óvodai képzéshez és ellátáshoz.