A gödöllői városvezetés tagjai november 20-i ülésükön felülvizsgálták és módosították a helyiadókról szóló önkormányzati rendeletet, ami 2026. január 1-jén lép hatályba. Az adónemek összegének emelését az önkormányzat gazdasági mozgásterének szűkülése, nevezetesen: a jórészt stagnáló bevételek és a növekvő kiadások közötti, főként az inflációnak köszönhető „rés” tágulása teszi indokolttá, valamint az, hogy van olyan adónem, aminek mértékéhez az elmúlt 5 (építményadó, telekadó, idegenforgalmi adó), illetve 10 évben (kommunális adó) nem nyúlt hozzá a képviselőtestület.
A Mészáros Csoport érdekeltségébe tartozó OPUS ENERGETIKA Csoport gödöllői központi gázhálózati elosztóraktárának átadásával új időszámítás kezdődött a kelet-magyarországi régió energiaellátásának logisztikai támogatásában. A 2.700 négyzetméteren, több mint 1,1 milliárd forintból megvalósult beruházás stratégiai jelentőségű mérföldkő a térség energetikai biztonságának fejlődésében. A november 20-án lezajlott átadón dr. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, valamint Konczné Kondás Tünde, az OPTESZ OPUS Zrt. vezérigazgatója is hangsúlyozta: az új fejlesztés hozzájárul az ország gazdasági erejének, emellett a térségi közösségek megtartó erejének növeléséhez is.
Négy hete zárta be kapuit a Gödöllői Királyi Kastély, hogy elvégezzék az év elején szokásos karbantartási munkálatokat. Ezek lezajlottak, így nincs akadálya annak, hogy február 9-én, hétfő 10 órától újra fogadják a történelmi környezet látványosságai iránt érdeklődőket.
A gödöllői műemlék-együttes március utolsó napjáig a téli nyitvatartási rend szerint, hétfőtől péntekig 10 és 16 óra között, míg a hétvégi napokon 10 és 17 óra között látogatható. A pénztár egy órával korábban zár be. A téli nyitva tartás alatti hétköznapokon az állandó kiállítás tárlatvezetéssel a következő, tájékoztató jellegű időpontokban látogatható: 10.30, 11.30, 12.30, 13.30 és 14.30 óra. A bejelentkezett (telefon: 06-28 410-124) csoportokat ezektől eltérő időpontban is fogadják. Szombaton és vasárnap az állandó kiállítás egyénileg is megtekinthető.