November 30-án, vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Ilyenkor harminchárom százalékkal több lakástűzhöz riasztják a katasztrófavédelem tűzoltóegységeit, mint máskor. Egy átlagos napon 18 otthon gyullad ki, advent idején ez a szám megemelkedik, akár óránként kigyulladhat egy lakóház – olvasható a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
A Mávinform MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint egy Budapestre tartó személyvonat a hajnali órákban elgázolt egy embert Gödöllő és Aszód között. A rendőrségi helyszínelés idejére az egyik vágányt le kellett zárni a forgalom elől. A másik vágányon a vonatok váltakozó irányban, késéssel közlekedhettek. A gázoló vonat közel kétórás késéssel tudott visszaállni a forgalomba.
Értesülésünk szerint nem baleset, hanem öngyilkosság történt. Egy 51 éves gödöllői hölgy vetett véget az életének. A 3 óra 40 perc körül bekövetkezett tragédiát a jegyvizsgáló észlelte, majd értesítette a rendőrséget.