Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
Idén július 25- és 27-e között rendezik meg a legrangosabb hazai kerékpárversenyt, a Central European Tour-t. Az első napon a Kassa és Miskolc közötti 117,7 kilométeres szakaszt teljesítik a bringások, szombaton pedig Szerencs és Ibrány között pedáloznak 136,1 kilométert.
Július 27-én, vasárnap 12.45 órakor Isaszegről rajtolnak el a kerékpárosok, akik – függően az átlagsebességtől – 14 óra körül érkeznek meg Valkó felől Gödöllőre. Városunkban áthaladnak a Köztársaság úti vasúti átjárón, majd az Állomás úton tekerve érik el a Szabadság utat (3-as főút), ahol jobbra, Aszód irányába kanyarodnak és – Máriabesnyő érintésével – előreláthatólag negyed három után nem sokkal hagyják el Gödöllőt. A 127,1 kilométeres etap célja Budapesten, a pesti rakparton lesz. Forrás: velo.hu