Gödöllőn ebben az évben – a privát durrogtatásokat leszámítva – három, nyilvános, köztéri tűzijáték volt: június 27-én a Szabadság Napja, augusztus 20-án Szent István napi ünnep, míg szeptember 14-én a Belvárosi Napok programsorozata zárult ezzel a pirotechnikai látványossággal. Legközelebb az előttünk álló szilveszteri mulatságok erősen megosztó velejárója lesz a tűzijáték, aminek korlátozását – szemben a fővárosi közgyűléssel – a gödöllői önkormányzat nem tartotta fontosnak rendeletbe foglalni. Az alábbiakban összegyűjtöttük az év végi tűzijátékkal kapcsolatos legfontosabb rendőrségi, állat- és katasztrófavédelmi tudnivalókat.
Néhány hete élhette meg alapításának 50. évfordulóját a napjainkban Varga és Fiai néven működő gödöllői székhelyű gazdasági társaság. A jeles esemény kapcsán a 72. születésnapját január első napjaiban ünneplő idősebb Varga Árpád alapítót kértük, hogy tekintsük át a vállalkozás elmúlt fél évszázadának fontosabb momentumait.
Az Európai Unió Régiók Bizottsága (CoR) néppárti (EPP) frakciója Gémesi Györgyöt, városunk polgármesterét választotta meg az oktatás, ifjúság, kultúra és kutatás témakörökkel foglalkozó EDUC szakbizottság koordinátorának április 10-én Brüsszelben, így ezentúl ő vezeti az EPP EDUC előkészítő üléseit. Gémesi György 2006 óta tagja az EU Régiók Bizottságának. A mai EDUC-ülés előkészítő megbeszélése már Gémesi György elnökletével zajlott le. A tanácskozás során megvitatták az EDUC-bizottság napirenden lévő témáit, többek között a sport szerepét, a partnerségi együttműködést a helyi önkormányzatok és sportszervezetek között, valamint a Sport Európai Hete kezdeményezésének jelentőségét. Forrás: Önkormányzati Sajtószolgálat