Egyhangú döntéssel fogadta el a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szenátusa és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány kuratóriuma dr. Gyuricza Csaba (agrármérnök, egyetemi tanár, az MTA doktora, a magyar mezőgazdaság és agrár-felsőoktatás elismert professzora) rektori pályázatát szeptember 5-én. A szenátusi ülésen a MATE rektora ismertette az elmúlt közel 5 év eredményeit, valamint vázolta a következő 5 éves ciklusra tervezett célkitűzéseit.
Az agglomerációs ingatlanpiac kiemelt figyelmet kapott 2025-ben, és Gödöllő különösen népszerű maradt. A város vonzerejét részben a kiváló infrastruktúra, részben a kedvező árviszonyok táplálják, így nem meglepő, hogy egyre többen keresnek eladó otthont errefelé.
Tehetség, erkölcs, siker! E három fogalom összeforrott a 2021-ben alakult gödöllői Grassalkovich Üzleti Klub (GRÜK) által vallott értékekkel, ami az emberi és üzleti kapcsolatok fejlesztését tekinti legfőbb céljának – mondta Személyi László elnök a klub által alapított díj szeptember 11-i ünnepélyes átadóján, amit a Gödöllői Királyi Kastélyban tartottak.
Elkészítette és nyilvánosságra hozta a szallas.hu, hogy miként viselkedtek a belföldi turisták az idei, kánikulai napoktól sem mentes nyáron. A statisztikai adatokból kiderült, hogy egyre kevesebben utaztak el egy egész hétre nyaralni, a magyarok többsége csak 3-4 éjszakára foglalt belföldi szállást az év legmelegebb időszakában, de a hőség kárpótolta a szállásadókat a hideg tavaszért.
A legnépszerűbb nyaralási úti cél Siófok volt. Ebben az összevetésben az első tízben nincs Pest megyei település, Gödöllő pedig csupán a 154. helyet foglalta el a rangsorban. Valamivel jobb a helyzet, ha a kiindulási pont szerinti listát nézzük, hiszen nyaralási kedvükkel a városunkban élők a 30. pozíciót tudhatták a magukénak az országos összehasonlításban. Az éllovasok a budapestiek voltak.