Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
Önbíráskodás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya D. Attila Olivér 34 éves balassagyarmati és G. Béla 45 éves kistarcsai lakos ellen. A két férfi szabadlábon védekezhet.
Egy mogyoródi férfi tett feljelentést a Gödöllői Rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen, aki május 21-én, a délutáni órákban felhívta őt telefonon, és közölte vele, hogy amennyiben nem adja meg G. Bélának a tartozását, akkor bántódása esik. Az ekkor még ismeretlen férfi 10 millió forintot követelt a sértettől. Másnap újra hívta, ekkor megbeszélték a pénz átadásának helyét és idejét.
A gödöllői nyomozók is ott voltak a találkozón, és május 22-én 20 óra körül egy budapesti benzinkúton elfogták D. Attila Olivért, miután a sértettől a pénzt átvette. A férfit a Gödöllői Rendőrkapitányságra előállították, és gyanúsítottként hallgatták ki. Vallomása alapján május 23-án, a hajnali órákban rendőrkézre került a megbízó, G. Béla is, akit kistarcsai lakásán értek utol. Őt is előállították és gyanúsítottként hallgatták ki.