Fedor Gábor ● A Tisza Párt kétharmados győzelmével zárult április 12-i parlamenti választás óta 100 nap telt el. Egy korábbi, hírportálunknak adott interjúban Hankó Balázs, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje – Gémesi György polgármesterre hivatkozva – úgy fogalmazott: a választás eredménye nem nekem, nem a teljesítményemnek szólt… Az elmúlt 100 nap alatt sok minden történt. Hankó Balázzsal is. Hosszú hetekig úgy volt, hogy nem reagál a személyét elsősorban volt miniszterként ért politikai motivációjú vádakra, atrocitásokra, lejárató műveletekre. Az utóbbi napokban azonban megtörte a csendet, több országos médiumban is kifejtette véleményét. A helyi és választókerületi tanulságokról, reagálásokról, és nem utolsó sorban a jövőre vonatkozó elképzelésekről a Gödöllői Hírek online hírportálnak nyilvánult meg először.
Soha nem látott érdeklődés mellett zajlik a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetése: alig két hét alatt már több mint 160 ezren töltötték ki a kérdőívet. A válaszokból egyértelműen kirajzolódik, hogy a magyarok határozottabb fellépést várnak az illegális utcai versenyzőkkel, a kirívó gyorshajtókkal és a visszaeső szabályszegőkkel szemben. A közlekedésbiztonsági intézkedésekkel kapcsolatos kérdőívre szeptember 9-ig várják a visszajelzéseket – olvasható a KBM sajtóosztályának közleményében.
Emberölési kísérlet bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás egy 19 éves hévízgyörki fiatalember ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztályán. A rendelkezésre álló adatok szerint Gy. Norbert május 25-én, szombaton, 19 óra körüli időben – előzetes szóváltást követően – többször megszúrta 39 éves édesapját. A sérültet a mentők kórházba szállították. A gyanúsítottat a rendőrök a helyszínen elfogták és kihallgatását követően őrizetbe vették. Ellene a további eljárást szakértők bevonásával folytatják le a rendőrség munkatársai.