Október 13-a óta tudható, hogy – két forrásból – 100 millió euró (mintegy 40 milliárd forint) szolgálja a Gödöllői Királyi Kastély átfogó felújítását. A rekonstrukciós munkálatok a terv szerint jövő év második felében kezdődnek és kilenc évig tartanak. A bejelentés erősen felkorbácsolta a közvélekedést: voltak, akik kifejezetten örültek a hírnek, míg mások kétkedésen alapuló kritikával illették a történteket.
De, mit mond a szakember? Többek között erről is kérdeztük Varga Kálmán történészt, akinek szakmai munkássága, tudományos kutatómunkája az 1980-as évek vége óta összeforr a gödöllői Grassalkovich-kastély történetével, feltárt és rejtett kincseivel.
Október 23-án a délelőtti órákban zajlott le a városi megemlékezés-sorozat az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulója alkalmából. Ahogy azt megszokhattuk, idén is a gödöllői nemzetőrség egykori épületének (Bezsilla-villa) Szabadság út 9. szám alatt lévő kertjében a négy esztendővel ezelőtt felállított emlékműnél koszorúztak magánszemélyek, illetve az önkormányzat, a nemzetiségi önkormányzatok, a különböző helyi intézmények és szerveztek, valamint a politikai pártok képviselői.
Egy közeli bolt több mint vásárlási hely – a mindennapi élet része, ahol ismerős arcokkal találkozunk, ahol szóba elegyedünk, ahol a bevásárlás nem fáradtság, hanem otthonos rutin. Ha távolabb kell menni, az sokszor időigényes, kényelmetlen és személytelen. Ezért várják már nagyon – elsősorban – a kertvárosban élők, hogy az Arany János utcában november 5-én, szerdán 8 órakor végre újra kinyisson a COOP-üzlet, ami ezután nemcsak egy modern bevásárlási lehetőség, hanem továbbra is a közösség mindennapjainak része lesz.
November 4-én dr. Gyuricza Csaba rektor és Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter jelenlétében adták át azt a moduláris biogázüzemet, ami a Biohulladék Hasznosítási Központ részét képezi. Ez a központ a világ egyetemei között egyedülálló módon elkülönítetten gyűjti és kezeli a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) gödöllői Szent István Campusán keletkező biológiailag bontható hulladékot.
A gödöllői művésztelep életszemléletéhez illő, múzeumlátogatással egybekötött sporttevékenységet kínál a Gödöllői Városi Múzeum a gödöllői szecesszió éve alkalmából. Június 1-jén, szombaton 10.30 és 11.30 óra között a tárlat kurátorával megtekinthető A jó kormányos című, Körösfői-Kriesch Aladár emlékkiállítás, amit 12 és 13 óra között a piaci étteremben egy ebéd követ (a menü ára 720 forint). Negyed kettőtől egy órán át a jamboree 80. évfordulója alkalmából a Királyi váróban látható, Hetedhét országból elnevezésű emlékkiállítást keresik fel a résztvevők, majd 14.30 és 16 óra közöttNordic Walking oktatás és bemutató helyszíne lesz az alsóparki Világfa környéke, ahol Bisztrai György szakoktató saját botjait biztosítja a sportolni, tanulni vágyóknak a bemutató idejére.
Részvételi díj egy kombinált múzeumi belépőjegy, ami a felnőtteknek 700 forintba, a diákoknak és a nyugdíjasoknak 350 forintba kerül. Hat éves kor alatt és 70 év felett, valamint a fogyatékkal élőknek a programon való részvétel ingyenes. További információ Őriné Nagy Cecília művészettörténésztől kérhető a (06-28) 421-998-as telefonszámon.