Április 12-én eldőlt, hogy 16 év kormányzás után nem a Fidesz-KDNP vezetheti az országot a következő években. A parlamenti képviselőválasztás eredménye nem csak országosan, hanem a gödöllői központú, Pest vármegye 6-os számú választókerületben is kedvezőtlenül alakult a kormánypártok számára. Hankó Balázs választókerületi elnökként, illetve kulturális és innovációs miniszterként vágott neki a kampánynak: Összetartó közösséget építünk! szlogenje azonban csak a 32,76 százalékos támogatással egyenértékű második helyre volt elegendő. Bő két hetet vártunk, hogy értékeljük a helyzetet és beszéljünk a jövőről is.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság illetékesei összesítették és közzétették a március 30-a és április 1-je között lezajlott Józan Húsvét elnevezésű közlekedésbiztonsági akció eredményét.
Szombattól hétfőig összesen 1.969 fő ittasságát ellenőrizték a rendőrök Pest megye útjain, akik közül 17 járművezető szervezetében mutattak ki 0, 86 százaléknál magasabb szintű alkoholt. Személygépkocsit vezetők 10 esetben, kerékpárosok 6 esetben, segédmotor-kerékpárosok pedig 1 esetben vezettek ittasan. Vezetői engedélyét egy személynek vették el.
Ittas vagy bódult állapotban történő járművezetővel szemben két esetben intézkedtek, ellenük büntetőeljárás indult. Ugyancsak két estben tettek a zsaruk szabálysértési feljelentést olyan személyek ellen, akik alkohol hatása alatt vezették járműveiket. Hatósági engedély elvételére 17 esetben került sor, ebből a műszaki érvényesség hiánya 10 alkalommal volt kiváltó ok.
Helyszíni bírságot összesen 390 esetben szabtak ki a rendőrök, szabálysértési eljárást 44 esetben, közigazgatási eljárást 508 esetben kezdeményeztek. A három nap leforgása alatt a Pest megyei rendőrök 17 személyt fogtak el, közülük 11 főt körözés alapján. Előállítás 22 esetben történt.