Néhány hete élhette meg alapításának 50. évfordulóját a napjainkban Varga és Fiai néven működő gödöllői székhelyű gazdasági társaság. A jeles esemény kapcsán a 72. születésnapját január első napjaiban ünneplő idősebb Varga Árpád alapítót kértük, hogy tekintsük át a vállalkozás elmúlt fél évszázadának fontosabb momentumait.
Április 1-jéig fokozott közúti ellenőrzésekre számíthatnak a gépjárművel, kerékpárral és gyalogosan közlekedők a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén, így Gödöllőn is.
Az ittas járművezetők forgalomból történő kiszűrése, valamint a figyelemfelhívás az alkoholos vagy bódult állapotban történő vezetés közúti veszélyességére, a szabálysértést elkövető személyek – ide értve az ittas állapotban gyalogosan, kerékpárral elkövetett szabálysértéseket is – jogszerű szankcionálása, a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzése és az agresszív vezetők elleni fellépés a célja a Józan Húsvét elnevezésű rendőrségi akciónak.