Kevéssé ismert, de jelentős kastélybéli évfordulóra emlékezhetünk az idén: napra pontosan augusztus 10-én 30 esztendeje, hogy az akkori kulturális miniszter kiadta a Gödöllői Királyi Kastély Múzeum, mint országos gyűjtőkörű szakgyűjtemény működési engedélyét. A múzeumalapítás kezdeményezése és a szükséges tudományos-szakmai dokumentáció elkészítése, majd a minősítési eljárás menedzselése Varga Kálmán nevéhez fűződik, aki akkor miniszteri biztosként irányította a műemlék-együttes helyreállítását. Az évforduló kapcsán vele beszélgettünk.
Újabb kiemelkedő eredményeket értek el a magyar középiskolás diákok a Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián (IOAI 2025), amit idén második alkalommal rendeztek meg Pekingben, augusztus 2–9. között. A versenyről a magyar csapatok két ezüst- és négy bronzéremmel tértek haza – adta hírül a prim.hu.
Verhető kategóriába sorolható ellenféllel szemben vesztett értékes pontokat Bartos Gábor csapata, amelynek ez volt idén az utolsó hazai fellépése. A mérkőzés folyamán többször is hagyta elhúzni a lajosmizsei gárdát a gödöllői, amely ezáltal szinte állandóan góllövési kényszerben játszott.
A hátrány ledolgozása az első félidő végén még sikerült, a második játékrészben azonban már nem. Főként azért, mert támadásban hosszú percekig meddő volt a GKC játéka, és az sem segítette városunk együttesének gólszerzési törekvéseit, hogy a vendégek kapusa remek napot fogott ki.
Kilenc forduló után a gödöllőiek 4 ponttal, 235-244-es gólkülönbséggel a tabella 10. helyét foglalják el. A Gödöllői KC együttese a következő fordulóban (november 25.,vasárnap 18 óra) a Mezőkövesdi KC vendége lesz.