Atlétika mezeifutó liga: gödöllői bronzérem a békéscsabai terepen

2023-10-14 16:48:26

Október 14-én Békéscsabán rendezték meg a Mezeifutó Magyar Liga 1. fordulóját.  A MATE-Gödöllői EAC színeiben többen is rajthoz álltak a viadalon. Közülük Lesták Ármin szerepelt a legjobban: Gadanecz György 19 éves tanítványa a felnőttek 7,5 kilométeres távját 20:38 perc alatt teljesítette, amivel a 3. helyen végzett. Teljesítménye az U20-as korosztály mezőnyében a 2. pozíciót jelentette.

Említést érdemel még a felnőtt hölgyek 6000 méteres versenyében indult 17 esztendős Regenye Júlia szereplése is, aki 21:16 perces idővel a 7. helyen ért célba. Ugyanebben a számban Kis Jázmin Viktória a 9. pozíciót szerezte meg, méghozzá 22:13 perces egyéni csúccsal.

A Mezeifutó Magyar Liga 2. fordulóját november 11-én Veszprémben rendezik meg, a 3. fordulónak pedig két héttel később Szombathely lesz a házigazdája.