Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából meghirdetett március 15-i, főtéri, a prognosztizált esős időjárás miatt 10 óra helyett 14 órakor kezdődött eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a hallgatósághoz, majd az Urban Verbunk Junior és Gödöllő magyar testvérvárosainak (Csíkszereda, Dunaszerdahely, Beregszász, Zenta) fiatal táncosai által bemutatott, Felültem a világ vad lovára! című ünnepi műsor, a tavalyelőtt felújított Petőfi-szobornál megrendezett koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok felvonulása tette teljessé a délután folyamán a Művészetek Háza Gödöllő épületében lezajlott forradalmi táncházzal, majd az alsóparki lovasbemutatóval zárult gödöllői ünnep programját.
Feszített lesz a közösségi értékvédelmi konzultáció menetrendje, a tervek szerint az Országgyűlés tavaszi ülésszakán fogják tárgyalni az Alaptörvény-módosítást és a sarkalatos törvényt. Ezt Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jelentette ki a Pest vármegyei települések részvételével tartott, a helyi önazonosság védelméről szóló törvény február 26-i konzultációján – adta hírül az MTI.
Futótűzként terjedt a napokban a honi médiában az a hír, miszerint: a megtöbbszöröződött orvosi beutalók miatt hosszabbodhat a laborvizsgálatra küldött páciensek számára az előjegyzéssel kapcsolatos várakozási idő. Ezen felül tovább nehezítheti a szakrendelők helyzetét, hogy a labormintákat elemző vállalkozások árat emeltek, ezáltal – amennyiben a finanszírozás nem követi az áremelkedést – mérséklődhet a napi laborvizsgálatok száma.
Kíváncsiak voltunk, hogy a kialakult helyzet miként érinti a gödöllőiek járóbeteg-ellátásában jelentős szerepet játszó Tormay Károly Egészségügyi Központ napi rutinját. Érdeklődésünkre dr. Dunai György igazgató elmondta, hogy egyelőre nem terveznek változtatni a napi vizsgálati létszámon: naponta 130-150 főnek végeznek laborvizsgálatot, jelenleg 2 hét az előjegyzési idő. Az intézmény vezetője hozzátette: az áremelések hatására a vizsgálati költségek náluk is emelkedtek, de igyekeznek nem korlátozni az ellátást, azonban nem zártható ki, hogy a jövőben erre szükség lehet. Az igazgató szerint a legkézenfekvőbb az lenne, ha a kért vizsgálati paraméterek számát csökkentenék a beküldők, azonban erre nem mindig van mód.