Sportlövészet: Mészáros Eszter világkupa-győztes lett Jakartában!

2023-01-28 12:32:06

Mintegy másfél évvel azt követően, hogy a dobogó felső fokára állhatott fel Eszéken, ismét világkupa-győztes lett Mészáros Eszter. A MATE-Gödöllői EAC sportlövője Indonézia fővárosában, Jakartában diadalmaskodott a légpuskások január 28-án lezajlott 10 méteres versenyszámában.

A megmérettetésen 53 induló mérte össze tudását. Szucsák Mátyás tanítványa a kvalifikáció során 632 körig jutott, amivel az élen végzett. A legjobb nyolc között 260,8 kört teljesített, ugyanannyit, mint a lengyel Aneta Stankiewicz, így ők kerültek a döntőbe. A fináléban Eszter 16-10 arányban múlta felül riválisát és szerzett aranyérmet.

A következő napokban vegyes- és hagyományos csapatversenyeket, valamint 50 méteres, három testhelyzetes számokat rendeznek a február 6-án záruló jakartai világkupán.