Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
A környezettudatosság napjaink egyik kiemelt közéleti témája – kifejezetten az EFOTT célközönségét jelentő fiatalok életében –, így a fesztivál szervezői arra vállalkoztak, hogy a házigazda szerepét betöltő Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) segítségével egy igazán zöld rendezvényt hoznak létre.
Az idén a Velencei tó partján július 13-a és 17-e között lezajló EFOTT már évek óta szelektíven gyűjti és válogatja a hulladékot, de ebben az évben szintet lépnek, és teljesen hulladékmentessé változtatják a fesztivált a biológiailag bontható hulladékok tekintetében. Köszönhetően annak, hogy a MATE a fesztivál házigazdájaként a körforgásos gazdálkodás keretében megszervezi a fesztiválon keletkező biológiailag bontható hulladékok szelektív gyűjtését, előkezelését, valamint közösségi komposztálását.
Ez alól az italos poharak sem lesznek kivételek, ugyanis a klasszikus műanyag poharakat biológiai úton lebomló, PLA poharakra, az evőeszközöket fára, a tányérokat pedig papírra cserélik. A poharak mellett a PET palack a másik mumus, de erre is találtak megoldást! Az EFOTT, az egyik kiemelt támogatójával, a Szentkirályi Ásványvízzel együttműködve a PET palackokat külön gyűjti a fesztiválon, így azok szennyeződésmentesen, 100%-ban újrahasznosíthatóak, és ismét PET palack készülhet belőlük.
Az EFOTT nappali programjait összefogó UNIverzumban további szórakoztató és egyben edukatív megjelenéssel várja a fesztiválozókat a MATE, ahol többek között egy közösségi komposztáló üzemeltetésén keresztül mutatja majd be a hulladékfeldolgozás folyamatát. Forrás: MATE Médiaközpont
Egyedülálló zöld dobásra készül a MATE az idei EFOTT fesztiválon