Kézilabda: a hajrában vérzett el Csömörön a gödöllői társulat

2021-10-02 18:12:27

NB II. Északi-csoport, 3. forduló:
Csömör KSK – Gödöllői KC 25-23
(10-11)

A házigazdák két győzelemmel rajtoltak a pontvadászatban, miközben a gödöllőiek egy sikert és egy vereséget tudhatnak eddig a magukénak. A kvázi szomszédvárak rangadója mindig igazi presztízscsatának számít. Nem volt ez másként ezúttal sem.

Hiába kezdte jobban a találkozót a csömöri alakulat, a félidő második felében Bartos Gábor csapata összekapta magát és minimális előnnyel térhetett a szünetre. A második játékrész kezdeti perceiben a gödöllőiek háromgólosra növelték vezetésüket (11-14), majd támadójátékuk rövidzárlatát a hazaiak kihasználták, és 15-14-re fordítottak.
A kiélezett csata a meccs utolsó negyedében is folytatódott: 16-16 után a házigazdák 9-7 arányban megnyerték a miniderbit, amivel otthon tartották a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 2 ponttal, 81-81-es gólkülönbséggel a 7. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Gödöllői KC – Rév TSC-BF U23 október 17., vasárnap 18 óra (ifi: GKC – Körte HVSE 16 óra), Hajós iskola tornacsarnoka. Védettségi igazolvánnyal megtekinthető!

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport): Csömör KSK – Gödöllői KC 25-27 (11-15)
A gödöllői csapat 6 ponttal, 101-69-es gólkülönbséggel vezeti a csoport tabelláját.
Serdülők (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Egri VSI 32-28 (17-12)
Mácsár Gyula együttese veretlen a bajnokságban (6 pont, 104-76-os gólkülönbség), és a táblázat élén áll.