Strandröplabda ob-döntő: Vaida Beával felért a csúcsra a gödöllői Vecsey Fanni

2020-08-30 11:41:21

Augusztus 29-én második kiemeltként vágott neki a kétnapos országos bajnoki döntőnek az idei két mesterforduló (Tata és Csepel) egyaránt megnyerő Vecsey Fanni (Gödöllői RC, képen jobbra), Vaida Beáta (Eötvös utcai DSE) páros, de a 16-os főtáblán további, gödöllői érdekeltségű kettősök is fellelhetők voltak: Bútor Anna és Szabó Anna egysége, valamint Stollár Szonja és Kovács Katalin (SRSE) formációja. A sorsolás szeszélye igencsak éreztette hatását, hiszen mind a három duó a B jelű csoportban kapott játéklehetőséget.
A Karádi Zoltán vezetésével működő gödöllői szakosztály színeiben (is) pályára lépett párosok eredményei:

Csoportmérkőzések

Vecsey Fanni, Vaida Beáta – Stollár Szonja, Kovács Katalin 2-0 (9, 7)
Czene Adrienn, Szombathelyi Kitti (Kertvárosi SE) – Szabó Anna, Bútor Anna 2-0 (13, 19)

Vecsey Fanni, Vaida Beáta – Czene Adrienn, Szombathelyi Kitti 2-0 (10, 14)
Szabó Anna, Bútor Anna – Stollár Szonja, Kovács Katalin 2-0 (15, 15)
A csoportmérkőzések során elért két győzelmének köszönhetően a Vecsey, Vaida páros a legjobb 8 közé jutott. A Bútor, Szabó kettős a nyolcaddöntőben folytathatta, míg a Stollár, Kovács duó a 13. helyen végzett.

Keresztjáték a legjobb 8 közé jutásért
Szabó Anna, Bútor Anna – Győri Panna, Szabó Dorottya (Kertvárosi SE, ÓSSC) 0-2 (-15, -16)
Az ígéretes jövő előtt álló, csupán 14 és 15 éves gödöllői Annák a 9. helyen zárták a felnőttek országos bajnoki döntőjét.

Negyeddöntő
Vecsey Fanni, Vaida Beáta – Juraszik Patrícia, Villám Lilla (SRSE) 2-0 (19, 16)
A találkozó krónikájához tartozik, hogy a viharos felhőszakadás miatt hosszú percekre félbe kellett szakítani.

Elődöntő
Vecsey Fanni, Vaida Beáta – Vasvári Eszter, Vasvári Zsófi (SRESE) 2-0 (13, 20)

Döntő

Vecsey Fanni, Vaida Beáta – Háfra Dominika, Nagy Eszter (Kertvárosi SE) 2-0 (11, 14)
Az már a finálé előtt biztos volt, hogy 2018 után (amikor a párja sérülése miatt a mostani verseny kihagyására kényszerült Lutter Eszter nyert) női fronton újra gödöllői vagy gödöllői érdekeltségű bajnokot avatnak, hiszen egykoron Háfra Dominika is a helyi klub sportolójaként jeleskedett, tegyük hozzá, teremben is. Olyan győztese azonban először akadt a sportágnak, akinek nevelőegyesülete a Gödöllői RC! Az újdonsült magyar bajnok páros edzője Adrian Pricop. Fotó forrása: Beach Volleyball Hungary

Fél gödöllői bronzérem az U14-es lányoknál

A gödöllői Miháli Nóra és társa, Breuer Mirtill (Kertvárosi SE) révén bronzéremmel gazdagodott GRC strandröplabda-szakosztálya az U14-es korosztályú lányok számára a felnőtt bajnoki döntő napján megrendezett versengésben.