A Gödöllő COOP Zrt. gödöllői, 90-es számú, 153 négyzetméteres eladóterű Arany János utcai üzletének jelenlegi – 1971-ben épült, majd 1987-ben bővített – épületébe április 19-én, szombaton térhetnek be utoljára a vásárlók. Ezt követően, várhatóan októberben már egy vadonatúj üzlet fogadja mindazokat, akik akár a közvetlen környékbeli utcákból, akár más városrészekről (például: a közelben lévő Csanak, vagy Máriabesnyő) kívánják felfedezni a kereskedelmi egység kínálatát.
Tizenegy év elteltével nagy a valószínűsége, hogy új néven kell majd szólítani a Petőfi Sándor nevét viselő művelődési központként indult, majd 2009 januárja óta Művészetek Háza Gödöllő elnevezésre hallgató belvárosi közművelődési intézményt.
Egy 2013-ban hozott döntés alapján már évek óta egyfajta befogadó színházként működő „művház” ez irányú sikeres ténykedése arra ösztökélte az illetékeseket, hogy a funkció hangsúlyosabban jelenjen meg az objektum nevében. Így született meg a javaslat, miszerint: a jövő év elejétől Hegedűs Gyula Színház és Művészeti Központra változik az intézmény neve, az azt működtető gazdasági társaság pedig a Hegedűs Gyula Színház Nonprofit Közhasznú Kft. elnevezést viselné. Hegedűs Gyula (1870-1931) színművész gödöllői kötődése részben itt fenntartott nyaralójához, részben pedig a máriabesnyői temetőben fellelhető sírjához köthető.
A képviselők többsége (11 igen voks, 3 tartózkodás) végül elfogadta azt a határozati javaslatot, hogy a városvezetés felkéri Kovács Balázst, a Művészetek Háza Gödöllő Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét, hogy a 2019 decemberi ülésre készítse elő döntésre a társaság alapító okiratának módosítását, valamint az intézmény működésére vonatkozó szabályzatokat, dokumentációkat. A kép illusztráció!