Hat bajnoki éremosztásnál volt jelenésük a gödöllői atlétáknak

2019-07-29 08:40:25

Július utolsó hétvégéjén, Budapesten, az MTK Lantos Mihály Sportközpontjában találkoztak az ország legjobb felnőtt atlétái, hogy összemérjék erejüket a 124. országos bajnokságon. A mindent egybevetve 38 versenyszámban félezer főt meghaladó nevező részvételével lezajlott viadalról nem hiányoztak a Gödöllői EAC versenyzői, akik közül többen is (v)érmes reményeket táplálhattak.

A gödöllői medáliagyűjtés szombaton vette kezdetét. Elsőként Répási Petra szerzett egy bronzot 100 méteres gátfutásban (13,51 másodperc, idei legjobb). Nem sokkal később Simonváros Csanád – megvédve 2017-es és tavalyi elsőségét – kiélezett versenyben lett zsinórban harmadszor bajnok, ezúttal 510 centiméteres teljesítménnyel.
Esélyeshez méltó futással nyert aranyérmet Nádházy Evelin (a képen edzőjével, Karakas Józsefnével), aki 53,06 másodperc alatt teljesítette a 400 méteres távot. Ráadásul, az első napi – amúgy is elismerésre méltó – gödöllői eredménylajstrom még egy bajnoki címmel gyarapodott, miután a harmadik kísérletével a 181 centiméteres idei legjobbját elérő Renner Luca (képen) magasugrásban diadalmaskodott.

Vasárnap az esős-viharos időjárás némiképp átrendezte a bajnokság időrendjét, mi több, négy versenyszám lebonyolítását el kellett halasztani. A kiadós égi áldás okozta közjáték azonban nem hátráltatta Nádházy Evelint abban, hogy 200 méteres síkfutásban egyéni csúcsot repesszen (23,87 másodperc) és másodikként érjen célba. Ugyanezt megtette Pápai Márton is, aki a 800 méteres síkfutás teljesítését (1:49,98 perc) követően állhatott fel a dobogó ezüstérmesnek fenntartott felületére.