Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Két stúdióbeszélgetés és egy helyszíni riport képezte a kínálatot a TÉRFÉL november 16-i adásában. A Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös, sportról szóló magazinműsorának 31. része az alábbi témákkal foglalkozott:
Testsúlya több mint két és félszeresével guggolt világcsúcsot az erőemelő világbajnok Tizenöt évesen kereste fel az edzőtermet, de nem sokkal később hátat fordított a versenyzésnek. Bő másfél évtized elteltével azonban visszatért a súlyok világába, mert úgy gondolta, hittel és akarattal képes a megújulást jelentő változásra. Igaza lett! A kartali származású, testsúlyának több mint két és félszeresével guggoló erőemelő világbajnok és világcsúcstartó Kassa Szabolcs mesélte el nem mindennapi sikertörténetét.
Vízilabda tornával avatták fel a megújult kistarcsai uszodát Tizenkilencedik alkalommal rendeztek amatőr vízilabda tornát a kistarcsai uszodában. Az évről évre népszerűbb sporteseményt ezúttal összekapcsolták a létesítmény megújult medenceterének ünnepélyes átadásával. Stábunk a helyszínen járt, hogy megörökítse az örömteli pillanatokat.
Hogyan épül fel a foci hátországa Gödöllőn? Erősen megoszlanak a vélemények, hogy mi a fontosabb egy labdás csapatsportággal foglalkozó klubnál. Legyen minél nívósabb bajnoki osztályban szereplő felnőtt csapat, vagy a minőségi utánpótlás-nevelést helyezzék előtérbe? A gödöllői focisták inkább az utóbbi utat követik. A Táncsics Mihály úton kialakított modell lényegéről és a meglévő nehézségekről Rózsavölgyi Sándorral, a Gödöllői SK szakosztályvezetőjével és Tóth Balázs szekcióvezető utánpótlás edzővel beszélgettünk.