Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Az október 5-i adás során három témakörben négy vendéggel beszélgettünk a TÉRFÉL stúdiójában. A Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös, sportról szóló magazinműsorának 28. része az alábbiakra fókuszált:
Górcső alatt a Kistarcsai Városi Sport Club Utánpótlás bajnoki cím strandfociban, osztályváltást érő helyezések nagypályás labdarúgásban és futsalban. Többek között ezekről a sikerekről és az egyesület mindennapjairól kérdeztük a Kistarcsai Városi Sport Club elnöki tisztségét két éve betöltő Győri Istvánt.
Hobbifutás, avagy: nő a tömegsport népszerűsége Gödöllő környékén is Egyre többen élnek a tömegsport adta mozgási lehetőségekkel Gödöllőn és környékén is, miközben napról napra bővül a fiatalok sportágválasztási lehetősége. A kedvező folyamatokról és az esetleges túlvállalásban rejlő veszélyekről Józsa Sándor ironman triatlonossal, személyi edzővel és Kiss Gergely olimpiai bajnokkal, az Ötpróba Tokióba és a Nagy Sportágválasztó szóvivőjével beszélgettünk.
Hogy kerül a vízilabdázó legenda a női röplabdások kötelékébe? Sorsdöntő bajnoki idény előtt állnak a gödöllői röplabdás lányok, akiknek nem igazán lehet más céljuk, mint visszajutni az Extraligába. Az odáig vezető út azonban – azzal együtt, hogy Kiss Gergely személyében legendás vízilabdázó is segíti a klub boldogulását – számos buktatót rejt magában. Miként látja ezt Grózer György, a Penta-Gödöllői Röplabda Club vezetőedzője?