2018-04-07 20:00:36

NB I. Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:
Penta-Gödöllői RC – Haladás Szombathely 1-3
(-18, -13, 19, -16)

Ez a mérkőzés jelentette a gödöllőiek számára az utolsó szalmaszálat, hogy meginduljanak azon az úton, amivel elkerülhetik azt a blamázst, ami utoljára 19 éve történt meg, nevezetesen: városunknak nincs olyan szintű női röplabda-csapata, amely tagja a legjobb nyolc együttest számláló hazai elitmezőnynek.

Grózer György a találkozó előtt adott interjújában azt ígérte: nekiesnek a Haladásnak! Ami a lelkesedést illeti, azzal nem lett volna különösebb gond, ám az alapjáték hiányosságai szinte pillanatok alatt kétszettes előnyhöz juttatták a több idegenlégióst is soraiban tudó szombathelyieket. Ahogy az előzőt két ütközeten, ezúttal is a harmadik játszma volt az, amiben elfogadható teljesítmény nyújtottak a gödöllői lányok, a negyedik felvonásra azonban már nem tudták átmenteni formájukat, így elvéreztek.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0, a Haladás javára. A Penta-GRC együttese a Budaörs csapatával játszik a 9. helyért.