Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Amint arról hírportálunk is beszámolt, a 2017/2018-as Pest megyei I. osztályú bajnokság őszi idényének utolsó előtti fordulója után Szász Ferenc közös megegyezéssel megvált a Gödöllői SK labdarúgó-csapatának vezetőedzői posztjától, és Vecsésre szerződött. A tréner két és fél szezont töltött a Táncsics Mihály úton. Ez idő alatt 74 bajnoki mérkőzésre készítette fel a helyi tizenegy tagjait. Irányítása alatt a gödöllői csapat 37 alkalommal nyert (50%), 17 esetben játszott döntetlent (23%), és 20 vereséget szenvedett (27%). A megszerzett 128 ponthoz 123-79-es gólkülönbség társult, valamint egy bravúros 2. hely a 2016/2017-es Pest megyei elitbajnokságban.
Szász Ferenc távozása komoly feladat elé állította a klubvezetést, amely hosszas, de célratörő keresgélés után rátalált a 46 éves Sebestyén Ferencre (képen), aki korábban dolgozott edzőként az NB III. Bakony-csoportjában szerepelt Mór együttesénél, illetve a Videotonnál folyó utánpótlás-nevelő munkában is kapott feladatot, az U14-es korosztályt trenírozta. Érdeklődésünkre Rózsavölgyi Sándor szakosztályvezető elmondta, hogy Sebestyén Ferencet emberileg és szakmailag egyaránt alkalmasnak találja a gödöllői elképzelések megvalósítására. Az új edző megbízatása – amennyiben az első félév teljesítménye mindkét fél számára megfelelő lesz – két és fél évre szól. A gödöllői alakulat január közepén kezdi meg a felkészülést a bajnoki idény tavaszi szezonjára, aminek során a biztos bennmaradás elérése az elsődleges cél.