Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
A RedP drogprevenciós program keretében megrendezett előadások célja, hogy a rendészeti pálya iránt érdeklődő fiatalok hiteles képet kapjanak a kábítószer-fogyasztás veszélyeiről, mindezek mellett pedig közvetlenül kérdezhessenek a rendőri hivatásról. A személyes találkozások segítenek abban, hogy a diákok testközelből lássák a hivatás emberi oldalát és megértsék a rendőri munka közösségi felelősségét is.
Októberben – Gyömrő, Halásztelek, Gyál és Vác mellett – Gödöllőn, a város nyugati határában található Madách Imre Technikum és Szakképző Iskolában is rendeztek prevenciós órát. Az összesen több mint 300 tanuló részvételével lezajlott program során a diákok interaktív beszélgetéseken és valós példákon keresztül tanulhatták meg a tudatos döntéshozás és a megelőzés fontosságát.
A RedP program továbbra is kiemelt szerepet szán a fiatalok tudatos életmódra nevelésének és a megelőzés kihangsúlyozásának a függőségek elleni küzdelemben – adta hírül a police.hu.