Olimpia: Erdélyi Zsófia 52. lett maratonfutásban

2016-08-14 17:22:29

Augusztus 14-én, magyar idő szerint 14.30 órakor nekivágott a 42.195 méteres maratoni táv teljesítésének a riói olimpián Erdélyi Zsófia, az idei ötkarikás játékok egyetlen gödöllői kötődésű indulója. A második olimpiáján résztvevő atléta további 156 rivális – köztük két magyar, Papp Krisztina és Szabó Tünde – társaságában rajtolt el a szambaiskolák karneváli parádéjának is helyet adó Sambódromo-ból az olimpiai stadionba.

Öt kilométernél Zsófi a 112. volt 18:46 perces idővel (Londonban 100., 18:08 perc), majd az alábbi pozíciókat foglalta el.
10 kilométer: 95. hely, 37:14 perc (Londonban 90. hely, 36:33 perc)
15 kilométer: 94. hely, 56:10 perc (Londonban 89. hely, 54:49 perc)
20 kilométer: 89. hely, 1.14:51 óra (Londonban 87. hely, 1.13:41 óra)
Féltáv: 86. hely, 1.19:02 óra (Londonban 87. hely, 1.17:50 óra)
25 kilométer: 82. hely, 1.33:46 óra (Londonban 81. hely, 1.32:38 óra)
30 kilométer: 71. hely, 1.52:22 óra (Londonban 90. hely, 1.52:37 óra)
35 kilométer: 60. hely, 2.11:16 óra (Londonban 95. hely, 2.15:02 óra)
40 kilométer: 55. hely, 2.30:48 óra (Londonban 95. hely, 2.36:20 óra)

A táv második felében folyamatosan gyorsuló tempóban futó Erdélyi Zsófia 2.39:04 órás idővel az 52. helyen (Londonban 92. hely, 2.44:45 óra) haladt át a célvonalon.
A magyar indulók közül a legjobb eredményt az UTE színeiben versenyző Zsófi érte el: Papp Krisztina a 65. helyen végzett, míg Szabó Tünde a 83. helyen zárt. A londoni olimpia női maratoni versenyének távját 133-an teljesítették.