Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Jöhet az éjszakába nyúló szurkolás!

2016-08-04 10:42:18

Augusztus 5-e és 21-e között a brazil nagyváros, Rio de Janeiro lesz a házigazdája a XXXI. Nyári Olimpiai Játékoknak. A világ legnagyobb sporteseményén 28 sportág 306 versenyszámában avatnak bajnokok és osztanak érmeket.

Hazánkat 21 sportágban 160 sportoló képviseli (94 férfi és 66 nő). Lesz kikért szorítanunk asztaliteniszben (3), atlétikában (19, köztük a gödöllői nevelésű maratonfutó, Erdélyi Zsófia is), birkózásban (8), evezés (3), cselgáncs (8), kajak-kenu (15), kerékpár – mountain bike (1), műugrás (1), ökölvívás (2), öttusa (4), sportlövészet (8), súlyemelés (1), szörf (2), tenisz (2), tollaslabda (1), torna (2), triatlon (4), úszás (37), vízilabda (26), vitorlázás (3), vívás (9+1 párbajtőröző tartalék). Közülük kerülnek ki azok, akik gyarapíthatják a magyar sportolók által az újkori nyári és téli olimpián eddig megszerzett 168 arany-, 148 ezüst- és 170 bronzérmet.

Az időeltolódás Gödöllő és Rio között -5 óra, ami azt jelenti, hogy elég sok eseményt rendeznek magyar idő szerint a késő esti, éjszakai, vagy hajnali órákban. Ilyen lesz a Maracana-stadionban lezajló megnyitó ünnepség (augusztus 6., szombat 1 óra) és a záró ceremónia is, amit augusztus 21-én, vasárnap 23 órától követhetnek figyelemmel az érdeklődők.

Érmeket és értékes helyezéseket ezúttal is a hagyományosnak számító sikersportágakban várhatunk a magyar sportolóktól. Közülük az úszók augusztus 6-13, a vívók augusztus 6-14., a cselgáncsozók augusztus 6-12., a kajak-kenusok augusztus 15-20., az öttusázók augusztus 18-20. között lépnek küzdőtérre, míg a női (8 csapat) és férfi (12 csapat) vízilabda válogatott tündöklése – remélhetőleg – kitart az augusztus 19-i (20.30 óra), illetve 20-i (22.50 óra) döntőig. A riói olimpia időrendje és sportágankénti részletes eredményei napi bontásban a felső képre kattintva követhető.

A férfi pólósok csoportmérkőzései

Magyarország – Szerbia 13-13 (5-3, 4-3, 2-3, 2-4)
Magyarország – Ausztrália 9-9 (4-3, 2-2, 1-3, 2-1)
Magyarország – Görögország 8-8 (2-1, 1-1, 2-4, 3-2)
Magyarország – Japán 17-7 (5-1, 6-2, 2-2, 4-2)
Magyarország – Brazília 10-6 (3-0, 2-1, 3-3, 2-2)
A magyar válogatott az 1. helyen végzett a csoportban.
A csoportból az első négy helyezett jut be a negyeddöntőbe, ahol a csoportelső a másik csoport 4. helyezettjével, a csoportmásodik a másik csoport 3. helyezettjével, a csoportharmadik a másik csoport 2. helyezettjével, a csoportnegyedik pedig a másik csoport 1. helyezettjével találkozik.
Negyeddön
Magyarország – Montenegró 11-13 (1-2, 2-3, 3-3, 3-1, büntetőkkel 2-4)
5-8. helyekért
Magyarország – Brazília 13-4
(4-1, 3-0, 4-3, 2-0)
5. helyért
Magyarország – Görögország 12-10 (2-1, 4-4, 3-3, 3-2)

A hölgyek csoportmérkőzései

Magyarország – Kína 13-11 (2-2, 4-4, 6-3, 1-2)
Magyarország – Spanyolország 10-11 (2-2, 4-4, 1-4, 3-1)
Magyarország – Egyesült Államok 6-11 (2-2, 1-5, 1-1, 2-3)
A magyar csapat a 3. helyen végzett a csoportban.
A csoportból minden együttes továbblép a negyeddöntőbe, ahol a csoportelső a másik csoport 4. helyezettjével, a csoportmásodik a másik csoport 3. helyezettjével, a csoportharmadik a másik csoport 2. helyezettjével, a csoportnegyedik pedig a másik csoport 1. helyezettjével találkozik.
Negyeddöntő
Magyarország – Ausztrália 13-11 (1-3, 2-2, 3-2, 2-1, büntetőkkel: 5-3)
Elődöntő
Magyarország – Egyesült Államok 10-14 (2-3, 3-5, 3-4, 2-2)
3. helyért
Magyarország – Oroszország 18-19 (3-3, 3-4, 3-1, 3-4, büntetőkkel: 6-7)


Arany (8)

Szász Emese (párbajtőrvívás egyéni, augusztus 6.)
Hosszú Katinka (400 méteres vegyesúszás, világrekorddal, augusztus 6.)
Hosszú Katinka (100 méteres hátúszás, augusztus 8.)
Hosszú Katinka (200 méteres vegyesúszás, olimpiai rekorddal, augusztus 9.)
Szilágyi Áron (kardvívás egyéni, augusztus 10.)
Szabó Gabriella, Kozák Danuta (kajak páros 500 méter, augusztus 16.)
Kozák Danuta (kajak egyes 500 méter, augusztus 18.)

Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina
(kajak négyes 500 méter, augusztus 20.)

Ezüst (3)

Imre Géza (párbajtőrvívás egyéni, augusztus 9.)
Hosszú Katinka (200 méteres hátúszás, augusztus 12.)
Cseh László (100 méteres pillangóúszás, augusztus 12.)

Bronz (4)

Kenderesi Tamás
(200 méteres pillangóúszás, augusztus 9.)
Kapás Boglárka (800 méteres gyorsúszás, augusztus 12.)
Márton Anita (súlylökés, augusztus 12.)
Férfi párbajtőrcsapat (Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Somfai Péter, augusztus 14.)


Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online