Több fronton is remek eredményekkel rukkolt elő a gödöllői atlétabázis

2014-06-02 09:35:10

SZIE és GEAC sikerek a MEFOB-on
Május negyedik hétvégéjén a budapesti dr. Koltai Jenő sportközpont pályáján rendezték a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságot (MEFOB) atlétikában, ahol a sok sérült és hiányzó (Kovács Zoltán, Kálmán Csenge, Mucsi Róbert) ellenére kiváló gödöllői eredmények születtek.

Kiemelkedően szerepelt a gödöllői központú Szent István Egyetem (SZIE) első éves MSc-s hallgatója, Kaptur Éva (SZIE-MKK), aki a 100 méteres és a 200 méteres síkfutást egyaránt fölényesen nyerte. Ráadásul, az előbbit kiváló, 11,48 másodperces idővel. Zsíros Zsanett (SZIE-GTK) a 400 m gátfutásban szerzett bronzérmet.
Ugyanezen a pályán, a párhuzamosan zajlott meghívásos versenyen Pozsgai Dániel, a Gödöllői EAC sprintere a 100 méteres síkfutás előfutamában – megengedett hátszélben – óriási egyéni csúccsal, kiemelkedő eredménnyel, 10,72 másodperces idővel nyert, amit a döntőben a megengedettnél nagyobb hátszélben 10,42 másodpercre javított, és aranyérmes lett, majd másnap ezüstérmes 200 méteren. Kiemelendő volt Kriszt Botond teljesítménye is, aki élete első tízpróba versenyén, első éves juniorként, érettségi vizsgái közben, közel 6.500 ponttal, a felnőtt MEFOB-győztestől mindössze 100 ponttal elmaradva lett első. A gödöllői különítmény tagjai közül aranyérmet szerzett Móré Győző (200 méter), Deák Nagy Marcell (400 méter), Budai Alexandra (100 és 200 méter), Karlik Ádám pedig bronzérmes lett 100 méteren.

Diákolimpiai medáliak a Puskás-stadionból
Ugyancsak a május végi atlétikai eseményekhez tartozik, hogy ekkor rendezték meg a pályaversenyszámok diákolimpiai egyéni országos döntőit. Az V-VI. korcsoportos gödöllői indulók remekléséről korábban már hírt adtunk, ezúttal a fiatalabbak – Puskás Ferenc stadionban elért – kiemelkedő eredményeit közöljük.

A IV. korcsoportos Kriszt Katalin (Református Líceum) 158 centiméteres egyéni csúccsal ezüstérmet szerzett magasugrásban, míg a képen látható III. korcsoportos Fábián Tamás (Hajós iskola) kislabda-dobásban 62,03 méteres kísérletével állhatott fel a dobogó második fokára. Említést érdemel még a két Gödöllői EAC-sportoló, Renner Luca és Kovács Emma ezüstérme, akik Budapesten tanulnak.

GEAC-os atlétapalánták példátlan éremhalmozása Miskolcon

Május 31-én, akik már kinőtték a Manó Maratont, elindulhattak a Miskolc Városi Gyermek Atlétika Versenyen. A Gödöllői EAC csapata 8 fővel utazott a rangos megmérettetésre, ahol minden atléta érmet szerzett, amire még nem volt példa.

Kedvezett az időjárás és a versenynek otthont adó DVTK-stadion is remek helyszín volt a jó eredmények eléréséhez. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott több gödöllői atléta. Sinka Balázs aranyérmes lett kislabda hajításban, 41 méteres dobással, erős szembeszélben, harmadik 300 méteren, 48,9 másodperces nagyon jó idővel, és távolban is egyéni csúcsot ugrott, 424 centimétert. Lipcsei Marcell mindhárom számában döntős volt: ezüstérmet szerzett magasugrásban, 128 centiméterrel, egyéni csúcsot ugrott távolban (428 centiméter), a 60 méteres döntőben pedig 7. lett. Ratkai Panna bronzérmet szerzett 60 méteren (8,6 másodperc), 300 méteren a dobogó közelében végzett, és távolugrásban is egyéni csúcsot teljesített (442 centiméter). Mihajlovich Alex kislabda hajításban ezüstéremig vitte, távolban egyéni csúcsot ugrott (446 centiméter), míg a 60 méteres gátfutás döntőjében 4. helyezett lett (10,6 másodperc). Daróczi Kata ezüstérmet nyert 1.000 méteren, 3,51 perces idővel. Kaló Johanna, Novák Kíra, Szabó Flóra ugyancsak három számban indultak, majd a váltóversenyben – Ratkai Pannával kiegészülve – bronzérmet szereztek. A gödöllői versenyzők Körmendy Katalin és Kovács Zoltán tanítványai.