Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter egyedi céltámogatásával egy eddig ismeretlen Erzsébet királyné portréval bővült a Gödöllői Királyi Kastély gyűjteménye. A hírt a szaktárca vezetője együtt jelentette be július 1-jén dr. Ujváry Tamással, a gödöllői kastélyt működtető gazdasági társaság ügyvezető igazgatójával. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája – olvasható a Gödöllői Királyi Kastély hírportálunkhoz eljuttatott közleményében.
A Hangjegy Színház nyári sorozata, a Sisi nevét viselő, július 7-e és 20-a között lezajló, nyolc programból álló előadásfolyam megtölti élettel a Gödöllői Királyi Kastély parkját. Az érdeklődők népszerű produkciókat láthatnak a csillagok alatt, fergeteges művészek tolmácsolásában.
A Gödöllőt átszelő Rákos-patak adta természeti környezet méltó revitalizációja és kialakítása érdekében már közel másfél évtizede folynak – különböző intenzitású és eredményességű – szakmai egyeztetések. A természeti kincs Pest megyei szakaszának rendezése, illetve a patak menti területek (öko)turisztikai, rekreációs és egyéb potenciáljának kihasználása összehangolt fellépést igényel. Ennek érdekében a célok megvalósításához szükséges anyagi forrást a konzorciumot vezető Pest Vármegyei Önkormányzat az érintett települések (Szada, Gödöllő, Isaszeg, Pécel) bevonásával – azokkal konzorciumot alkotva – egyedi, a központi költségvetésből származó támogatásból kívánta és kívánja biztosítani.
A forradalmi olefin metatézis technológia új otthonra talál Magyarországon: a XiMo Hungary Kft. – az olefin metatézis globális éllovasa és a korszerű katalizátorfejlesztés szakértője – június 26-án ünnepélyes alapkőletétellel indította el új gyártóüzemének építését a Gödöllői Innovációs és Logisztikai Parkban. Az új üzem a XiMo innovatív metatézis-katalizátorainak nagyüzemi gyártására összpontosít majd, a cég technológiája Nobel-díjas tudományos alapkutatásra épül.
Napra pontosan 10 esztendővel ezelőtt, 2004. május 1-jén Magyarország csatlakozott az Európai Unióhoz. Hazánkkal együtt az akkor bővítéssel 25 országra nőtt a tagállamok száma.
A jeles eseményt Gödöllőn is megünnepelték. A csatlakozás napjának reggelén helyi óvodások segédkezésével kocsányos tölgyet ültettek a Táncsics Mihály úti emlékparkban, az esti órákban pedig tűzijátékkal zárult fesztivált rendeztek a Városháza előtti téren. Éjfélkor a Gödöllői Vegyeskar és a Cavaletta Kórus tagjai – az esősre fordult időjárás miatt erősen megfogyatkozott közönség előtt – elénekelték a magyar himnuszt és az Európai Unió himnuszaként számon tartott Örömódát.
A csatlakozás időpontjában nagy valószínűséggel senki nem gondolta, hogy Gödöllő hét évvel később kulcsszerepet játszik az Európai Unió történetében. Pedig így lett, mert hazánk soros elnöksége idején, 2011 első félévében a városunkban található Grassalkovich-kastély számos kiemelt rendezvénynek, találkozónak és tanácskozásnak szolgált impozáns helyszínéül.