Cseresorral is nyertek a gödöllői röplabdás lányok

2013-11-06 20:13:29

Magyar Kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés:
TEVA-Gödöllői RC – Vasi Sport Akadémia 3-0
(14, 7, 23)

Amint az előre borítékolható volt, egy-két megingást leszámítva, simán hozta a kötelező győzelmet a tavalyi kiírásban ezüstérmes TEVA-Gödöllői RC női alakulata az NB I-es bajnokság alapszakaszában 11 mérkőzés után még nyeretlen szombathelyiek ellen a legjobb négy közé jutásért zajló párharc első összecsapásán.

A mérkőzést gyakorlatilag az öltözőben kezdték a hazaiak (1-5), ami azért volt kínos, mert a kezdőcsapatot érte a fricska. Ezt követően viszonylag hamar sikerült rendezni a sorokat, és 9-8-nál már a Gödöllőnél volt az előny, ami a szett végéig meggyőzővé vált.
A második és a harmadik játszmában a cseremberekkel is beleszagoltatott a Magyar Kupa találkozók légkörébe Szalay Attila: köztük két, saját nevelésű újonc, a center Szekeres Judit és a liberó Kovács Adél is szóhoz jutott. Egy nagyon könnyű és egy szoros etap lett a variálás eredménye, ami lényegileg nem veszélyeztette a gödöllői diadalt a lelkes szombathelyiek ellen.

A formalitásnak ígérkező visszavágót november 15-én, pénteken 19 órától rendezik meg a vasi megyeszékhelyen.