Nem töltötték be a szerepüket az önkormányzati adóhatóságok a helyi iparűzési adóbevételek beszedésében, mivel a 2018-2020. években az adóigazgatási feladatok ellátása során nem gondoskodtak a jogszabályi előírások betartásáról és az önkormányzat adórendeletében foglaltak érvényre juttatásáról. Az önkormányzati adóhatóságok nem tettek meg mindent annak érdekében, hogy a rendelkezésükre álló, az adóbevételek realizálása érdekében lehetővé tett eszközökkel a helyi iparűzési adó bevételeket eredményesen realizálják – olvasható az Állami Számvevőszék (ÁSZ) hírportálunknak megküldött jelentésében.
Tavaly októberben, idén pedig júniusban érkezett el az a pillanat, amikor a várost irányító grémium tagjai megismerhették a Gödöllő Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság 2021-ben végzett tűzvédelmi tevékenységéről szóló beszámolót, amit Szigeti Róbert tűzoltó őrnagy, gödöllői tűzoltóparancsnok és Ürmös Károly tűzoltó alezredes, a helyi katasztrófavédelmi kirendeltség vezetője terjesztett a városatyák elé.
A környezettudatosság napjaink egyik kiemelt közéleti témája – kifejezetten az EFOTT célközönségét jelentő fiatalok életében –, így a fesztivál szervezői arra vállalkoztak, hogy a házigazda szerepét betöltő Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) segítségével egy igazán zöld rendezvényt hoznak létre.
Folytatva a tavaly októberben útjára indított hagyományt, 2010. november 27-én immár második alkalommal rendezték meg a Gödöllői divatversenyt az Erzsébet királyné Szálloda emeleti báltermében. Bő egy évvel ezelőtt Sisi és Diana virtuális felöltöztetése jegyében zajlott le a ruhakreációk vetélkedése, idén pedig A magyar csipke régen és ma címmel hirdették meg a versenyt.
A rendezők és a gödöllői székhelyű D’Elia Szalon tulajdonosa, Czédly Mónika, mint szakmai vezető olyan műveket vártak, ahol a klasszikus csipke-motívumok új megoldásokkal kombinálva jelennek meg. A pályázók munkáit két kategóriában (hétköznapi viselet és alkalmi ruha) értékelte a Szekeres Erzsébet textilművész irányításával véleményt alkotó zsűri, amelynek tagjai rangsorolták a modellrajz-versenyre beérkezett ötleteket is.
A második alkalommal megrendezett gödöllői divatversenyre összesen 14-en neveztek, de a helyszínre csak 11-en érkeztek meg. Közülük a gödöllői Rubnicai Erzsébet érdemelte ki a közönségdíjat. A hétköznapi viseletek készítőinek mezőnyéből Miszlai Beatrix (Jászszentandrás) bizonyult a legjobbnak, míg az alkalmi ruha kategóriában Garasanin Mária (Gödöllő) végzett az első helyen. A modellrajz-versenyt a veresegyházi Varga Judit nyerte meg, ami azt jelenti, hogy vázlata alapján elkészítik az általa megálmodott ruhakreációt.
A harmadik Gödöllői divatverseny döntőjének tervezett időpontja 2011 októberének utolsó szombatja, témája pedig Mária Terézia és a barokk lesz.