Kézilabda: győzelemmel intettek búcsút a bajnoki idénynek a gödöllői fiúk

2024-05-26 18:56:30

NB II. Észak-Kelet csoport, felsőházi rájátszás (1-8. helyek), 8. forduló:
Gödöllői KC – Nyírbátor KC 24-21
(13-9)

A csoportban már biztos 5. helyen végzett gödöllőiek a tabella utolsó, 8. helyén álló Nyírbátor ellen zárták a 2023/2024-es bajnoki idényt. Komoly izgulnivalója egyik csapatnak sem volt, ezért békés szezonbúcsúztató összecsapásra lehetett számítani a Hajós iskola tornacsarnokában.

Az első félidőben a hazai alakulat folyamatosan növelte előnyét, ami a térfélcseréig négygólosra duzzadt. A szünet után azt lehetett remélni, hogy a vendégek könnyen beletörődnek a vereségbe, de nem egészen így lett. A 38. percben átvették a vezetést (14-15), ám fellángolásuk tiszavirág életűnek bizonyult: 19 egál után Bartos Gábor együttese megrázta magát, ezáltal győzelemmel búcsúzott a 2023/2024-es bajnoki idénytől.

A rájátszás legeredményesebb gödöllői játékosa Pauló Márk lett 56 góllal, megelőzve Farkas Domonkost (42 gól) és Gombás Bencét (38 gól).

A Gödöllői KC férficsapata 12 ponttal, 388-434-es gólkülönbséggel a tabella 5. helyén végzett az NB II. Észak-Kelet csoportjának felsőházi rájátszásában. A nyolccsapatos mezőnyből a Diósgyőri VTK vívta ki a jogot, hogy a következő bajnoki évadban az NB I/B. osztályban induljon.

U20 (II. osztály Keleti-csoport
): Ceglédi KKSE – Gödöllői KC 33-33 (20-17)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – juniorcsapata 37 ponttal, 773-603-as gólkülönbséggel a 2. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.
A bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dőlt el: 4 perc 20 másodperccel a végső sípszó előtt, 32-31-es vezetésüknél a gödöllői srácok aranyérmesnek érezhették magukat, ám a döntetlen a hazaiak számára jelentette a bajnoki címet.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Ceglédi KKSE – Gödöllői KC 29-27 (18-11)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, döntően 16-17 éves(!) tehetséges fiatalokból álló ifjúsági formációja 12 ponttal, 606-669-es gólkülönbséggel a csoport 7. helyezettje lett.